Hurtownia odzieży używanej – jak znaleźć najlepszą?

Hurtownia odziezy uzywanej

Hurtownia odzieży używanej – jak znaleźć najlepszą?

Zarówno początkujący przedsiębiorcy działający w branży odzieży używanej, jak i właściciele sklepów, którzy są już na rynku kilka lat, muszą stale zaopatrywać się w nowy towar. Zatem muszą mieć sprawdzoną i zaufaną hurtownię. W niniejszym artykule opowiemy czym się kierować przy wyborze hurtowni, na co zwracać uwagę – i wreszcie – jak wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania.

Dobra hurtownia – czyli jaka?

Choć trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie, bowiem poszczególni przedsiębiorcy mogą mieć różne potrzeby i oczekiwania, to postaramy się udzielić kilka wskazówek.

Aby hurtownia odzieży używanej zyskała miano dobrej, z pewnością powinna mieć towar bardzo zróżnicowany, a zarazem wysokiej jakości. A to oznacza, że zaopatrujący się tam właściciele sklepów czy stoisk z second handem znajdą odzież damską, męską, młodzieżową, dziecięcą.  A wszystko zapakowane w worki o zróżnicowanej  wadze; sortowane wg asortymentu lub niesortowane i pochodzące z tzw. zbiórki D2D czyli „door to door” – od drzwi do drzwi.

Odbiorca powinien mieć zaufanie do hurtownika, a aby je zdobyć, współpraca winna układać się wzorowo. Zamówiony w hurtowni towar nie może być wadliwy, i przygotowany do odbioru lub wysyłki w dniu do tego umówionym. Wielu właścicieli second handów stawia na zróżnicowany asortyment i w swoich sklepach ma także pościel, koce, narzuty, firany, zasłony, obrusy,  zabawki, dodatki do garderoby, torebki, buty, itp. A jeśli tak, to szukając dobrej hurtowni, postawią na taką, która w każdej chwili zaoferuje im sprzedaż takiego asortymentu.

Kilka lat na rynku i dostępność online

Przy wyborze hurtowni warto także zwrócić uwagę na to, jak długo działa w branży. Hurtownia odzieży używanej, która działa na rynku 5, 10 czy 20 lat z pewnością może zaoferować zróżnicowany towar w dowolnej ilości. Właściciel takiej hurtowni zapewne zdążył poznać oczekiwania swoich klientów. Ponadto ma doskonałe kontakty w branży, wiele przetartych szlaków, a ich dostawcy są sprawdzeni. Ponadto, początkującym właścicielom sklepów lub stoisk na targach i bazarach właściciele dobrych hurtowni, służą radą i pomocą. Nie bez znaczenia jest także, dobry i łatwy kontakt telefoniczny z hurtownią,  a także ten online. Nowoczesne hurtownie mają w zakładkach swoich stron internetowych formularz zamówienia, dzięki czemu można zamówić interesujący nas towar w dowolnym czasie. Co ważne, w każdej dobrej hurtowni towar przed wysłaniem można obejrzeć. Wiele hurtowni oferuje także błyskawiczny kontakt telefoniczny – wystarczy w odpowiednim formularzu zostawić swój numer telefonu, a pracownik oddzwania i omawia interesujące nas zagadnienia.

Stali klienci są doceniani

Z punktu widzenia właściciela sklepu z odzieżą używaną, najlepsza hurtownia to taka, która – oprócz tego, że ma doskonały towar – oferuje także rabaty i zniżki dla stałych klientów. Warto więc zapytać na wstępie, czy będąc stałym klientem można liczyć na rabat. Ponadto, stali klienci w wielu hurtowniach mają przywilej rezerwacji towaru.

Wybór marek i krajów

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na wybór hurtowni, warto zastanowić się nad markami odzieży, które nas interesują lub wyborem krajów z których chcemy sprzedawać odzież. Jedni przedsiębiorcy wybiorą marki i odzież europejską, inni amerykańską.

A zatem, dobra hurtownia odzieży używanej, to taka, która ma przejrzystą ofertę (także cenową), wzorowo realizuje zamówienia, ma sprawdzonych dostawców, dobrze sobie radzi na rynku odzieży używanej. To także pozytywne opinie odbiorców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *