Veclaim i Fruit of the Loom – o co tyle hałasu?

Ostatnimi dniami polski modowy światek żyje doniesieniami o wpadce jednej z najbardziej popularnych krajowych influencerek. Mowa tu o Jessice Mercedes, właścicielce polskiej marki odzieżowej Veclaim. Kryzys wizerunkowy firmy spowodowany jest zdjęciami, które obiegły całą Polskę. Na zdjęciach wyraźnie widać, że pod metką rodzimej marki znajduje się kolejna metka amerykańskiej firmy Fruit of the Loom. Nie byłoby w tym nic szokującego, bowiem firma ta zajmuje się dystrybucją odzieży reklamowej, jednak od samego początku marka na swoich profilach podkreślała „polskie korzenie” wszystkich swoich produktów za stosunkowo wysoką cenę . W dzisiejszym oficjalnym oświadczeniu marka Veclaim przyznaje się do nawiązania „współpracy” z Fruit of the Loom, a całą sytuację tłumaczy błędami komunikacji. Nie nam oceniać rozbieżność cen między produktami Veclaim, a Fruit of the Loom, wierzymy, że nowatorski design ubrań polskiej fashionistki warty jest swojej ceny. Jako hurtownia odzieży używanej z USA chcielibyśmy przedstawić Wam historię amerykańskiej marki FRUIT OF THE LOOM. Ubrania tej marki znajdziecie teraz nie tylko na nagłówkach portali plotkarskich, czy też pod metkami Veclaim, ale również w asortymentach oferowanych w naszej hurtowni. Na szczęście ceny naszych asortymentów odzieży używanej są w bardziej atrakcyjnych cenach 😉

Przyjrzyjmy się bliżej marce Fruit od the Loom

Początki marki Fruit od the Loom datuje się na rok 1851,  jej pierwszym właścicielem był Robert Knight, ówczesny właściciel zakładu włókienniczego z Rhode Island. Inspiracją do nazwy marki była jego córka jednego z klientów jego zakładu, która to na zakupionych materiałach malowała jabłka. Panowie zauważyli, że bawełniane szmatki z jej malunkami sprzedają się lepiej niż te bez nich, ponad to logo jabłka tak spodobało się Knight’owi, że zdecydował się użyć go jako znaku towarowego do swojej nowej marki. Od 1870, brand Fruit of the Loom jest zweryfikowany i chroniony amerykańskim prawem znaków towarowych.

Wieloletni sukces firmy został zachwiany w 1999 kiedy to marka ogłosiła bankructwo. Po trzech latach jednak została odkupiona przez  Korporację Berkshire Hathaway, na czele której stał znany wszystkim miliarder Warren Buffet. Inwestor mocno wierzył w potencjał marki, która od początku kierowała się zasadą „dobrej jakości i dobrego stosunku jakości do ceny”, Fruit od the Loom pomimo bankructwa dalej pozostawała wartościową firmą, zarówno dla inwestora jak i rzeszy zadowolonych klientów.

Przez długi czas firma produkowała swoją odzież wyłącznie w USA, na chwile obecną ich produkcja została przeniesiona do centrów produkcyjnych w innych krajach. Marka Fruit of the Loom mocno podkreśla swoje wysokie standardy, które narzuca na współpracujące z nimi zakłady produkcyjne. Aby zapobiec potencjalnym zagrożeniem związanym z praca przymusową w odniesieniu do pracowników ich podwykonawców, firma podpisała zobowiązanie AAFA/FLA Apparel&Footwear Industry.

Amerykańskie marki w hurtowni odzieży używanej z USA

Obecnie amerykańska marka Fruit of the Loom jest znana na całym świecie. Cechuje się casualowym designem i świetną jakością materiałów. Produkcja odzieży na rynek europejski ulokowana jest w Maroko, zakład produkcyjny generuje prawie 2 miliony sztuk nowych rzeczy tygodniowo. Amerskład jako hurtownia odzieży używanej jest całym sercem za ruchem slow-fashion. Rynek odzieży używanej coraz częściej wypiera tak zwana szybką modę. Jako konsumenci musimy być świadomi jak produkcja tanich ubrań wpływa na nasze środowisko. Decydując się na zakup odzieży z drugiej ręki w ciuchlandach nie tylko wspieramy naszych lokalnych małych przedsiębiorców, dbamy o nasze otoczenie, ale również mamy możliwość znalezienia prawdziwych perełek. Dla każdego  miłośnika mody, poszukiwacza vintage’u czy tez entuzjasty niebanalnych egzemplarzy, second hand jest kopalnią skarbów.

B2B: Amerskład – sklepy z odzieżą używaną

Każdego właściciela wyżej wymienionych kopalni skarbów zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Oprócz Fruit of the Loom znajda u nas Państwo setki oryginalnych marek z USA, tysiące świetnych jakościowo ubrań i dziesiątki asortymentów. Na basic’owych t-shirtach z naszej oferty również mogą Państwo pokusić się o wykonanie własnego nadruku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *